ابزار پرده خوش آمدگویی
ابزار وبلاگ
بهمن 91 - کوسالان
سفارش تبلیغ
صبا ویژن

پسورد ویندوز XP خود را فراموش کرده ام، چه کار کنم؟

 (دو راه حل مبتدی )

ترفند ویندوز


فراموش کردن پسورد ویندوز XP یکی از اتفاقاتی است که برای خیلی‌ها می‌افتد!

ابتدا یک نکته:

منظور از پسورد ویندوز، همان پسوردی است که در محیط آبی رنگ دقیقاً قبل از ورود به ویندوز از شما سؤال می‌شود.
اگر شما پسورد ورودی کامپیوتر یا System Password را فراموش کرده‌اید، برای حذف آن، فقط کافی است درب کیس خودتان را باز کنید و باطری روی مادربورد (Motherboard) را در بیاورید و دوباره جای خود بگذارید، همین! با این کار، تنظیمات CMOS سیستم شما در اصطلاح ریست می‌شود و پسورد آن حذف می‌شود.
اما پسورد ویندوز با این کار حذف نمی‌شود. برای حذف آن این مقاله را دنبال کنید.

http://tutorials.aftab.cc/windows/windows_xp_password/win-password.jpg

راه اول:

یک راه ساده وجود دارد که به شانس شما بستگی دارد و به اینکه خودتان یا کسی که ویندوز را نصب کرده است، در بخش تعریف پسورد برای مدیر سیستم، یعنی Administrator، پسوردی تعریف نکرده باشد. (در اکثر مواقع این راه جواب می‌دهد)

برای آزمایش این راه، کامپیوتر خود را روشن کنید و بگذارید به جایی برسد که از شما پسورد خواسته می‌شود. در این بخش، کلیدهای Ctrl و Alt را نگه دارید و کلید Delete را دو بار پشت سر هم فشار دهید.
با این کار، یک پنجره باز می‌شود که دو فیلد دارد :
در فیلد اول، تایپ کنید: Administrator
فیلد پسورد را خالی بگذارید و کلید Enter را فشار دهید.

اگر خوش شانس باشید، الان به عنوان مدیر کل سیستم، وارد ویندوز شده‌اید! حالا می‌توانید پسورد تمام کاربران ویندوز را حذف کنید یا تغییر دهید.

برای این کار، از منوی Start روی Control Panel کلیک کنید و سپس وارد بخش User Accounts شوید. در پنجره‌ای که باز می‌شود، حساب کاربری خودتان را که موقع ورود پسورد می‌بنید انتخاب کنید (مثلاً در تصویر بالا، من پسورد حساب کاربری Leopard را فراموش کرده‌ام، پس روی آن کلیک می‌کنم)

در صفحه بعد، روی Remove Password کلیک کنید تا پسورد این حساب کاربری حذف شود! حالا ویندوز را ریست کنید و بدون پسورد وارد ویندوزتان شوید.
اگر نیاز داشتید، دوباره از همین مسیر برای حساب کاربری خودتان پسورد تعریف کنید (Create Password) اما حواستان باشد که این بار فراموشش نکنید!!!

توجه: از این ترفند برای نفوذ به همه ویندوزها می‌توانید استفاده کنید و خرابکاری هم کنید!!
توجه دوم: اینکه گفتم خرابکاری، باید متوجه شده باشید که اگر روی Administrator کامپیوتر شما پسوردی وجود ندارد، پس فکر نکنید که خیلی ویندوزتان امن است!! همه با همین ترفند ساده می‌توانند شما را نابود کنند!!

راه دوم:

راه دوم برای حالتی است که Administrator هم پسورد داشته باشد و شما با ترفند اول نتوانید وارد حساب مدیریت کل سیستم شوید.
در این حالت، کامپیوتر خود را روشن کنید و به محض اینکه ویندوز XP قصد لود شدن دارد، کلید F8 را فشار دهید تا یک منو شامل چند گزینه مشاهده کنید. (بهتر است به محض روشن شدن کامپیوتر همینطور کلید F8 را بزنید که دیر نشود)

در این منو، با کیبورد، گزینه Safe Mode را انتخاب کنید و Enter را فشار دهید تا با این وضعیت، وارد ویندوز شوید.

بعد از اینکه وارد ویندوز شدید می‌توانید پسورد حساب‌های کاربری را حذف کنید:
برای این کار، از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید.
متن زیر را در کادر این پنجره باز کنید و Enter را فشار دهید:

Control userpasswords2

با این کار، پنجره User Accounts باز خواهد شد. خیلی راحت، حساب کاربری‌ای را که پسوردش را فراموش کرده‌اید، انتخاب و در صفحه بعد، روی Reset Password کلیک کنید. هیچ پسوردی وارد نکنید و OK را کلیک کنید. از این پس باید بتوانید بدون پسورد وارد حساب کاربری خود شوید.

تاریخ : سه شنبه 91/11/24 | 8:55 عصر | نویسنده : فهمی خدامرادی | نظر
       

.: Weblog Themes By VatanSkin :.